تبلیغات
خاطرات-بهداشت

خاطرات-بهداشت
 
نویسندگان
با حال بذم تو نت سرچ میکردم .دنبال یه جمله ارام بخش بودم.این متنو پیدا کردم.برای هر کی مثه من حالش از این روزگار به هم میخوره خوبه

--------------------------

جدول مندلیف چندتا ستون ساده است که تقسیم شده‌اند به چندتا خانه و توی هرکدام‌شان مستاجری نشسته که همان عنصر سازنده من و شما و مواد است. سند یکی از این خانه‌ها را به اسم نوک مداد …

جدول مندلیف چندتا ستون ساده است که تقسیم شده‌اند به چندتا خانه و توی هرکدام‌شان مستاجری نشسته که همان عنصر سازنده من و شما و مواد است. سند یکی از این خانه‌ها را به اسم نوک مداد شما زده‌اند! همین نوک مداد شما که یک شکل از کربن است و چون تحمل تب و تاب فشار را نداشته، نشسته زیر سایه‌ی چوب در دستان شما. کارش این است که چند خطی توی دفترتان بنویسد و بعد هم با چند‌تا آفتاب و مهتاب از حافظه دفتر پاک شود. خود مداد هم پس از مدتی کوچک می شود و دیگر در دست‌مان جای نمی‌گیرد و ایده آلش می‌شود این که در تفکیک زباله ها بفرستیمش برای خرد شدن، یا ساخت زغال آتش‌ شب‌های عید.

اما وقتی همین «کربن» زیر فشار صبوری کرد، می‌شود الماس و می‌نشیند داخل موزه‌ها و گنجینه‌ها و کسی هم نمی‌تواند رویش قیمت بگذارد و همیشه هم روی دست می نشیند نه زیر آن!

روزگار هم جزئی از طبیعت است و به رسم مالوف، الماس وجود هیچ کس را شکل نمی‌دهد مگر کسی که تحمل همراه شدن با فشارهایش را داشته باشد. تاب و تحمل اگر داشته باشی برای بالا و پایین‌ها و سرازیری و سربالایی‌ها، محکم می‌شوی. توی سرپایی بیفتی یاد می‌گیری چطور کنترل سرعت داشته باشی، توی سربالایی کم نیاوردن نفس، توی سطح هموار، یکنواخت رفتن را و جاده ناهموار که باشد مهارت راه رفتن را می آموزی. تنها اگر تاب بیاوری و با تمام سختی‌ها اجازه دهی تراش بخوری و صیقلت بدهند؛ وگرنه مداد شدن و خط کشیدن روی چند تا ورق، کار چندان دشواری نیست.

الماس شدن؛ ارزش این‌ها را دارد، به خدای روزگار اطمینان کنید!

طبقه بندی: متفرقه،
[ چهارشنبه 22 مرداد 1393 ] [ 09:28 ب.ظ ] [ یاس ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


سلام.من کارشناس بهداشت خانواده ام.
خوشحال میشم منو از نظرات و راهنماییهاتون بی بهره نذارید
"بهداشت همه چیز نیست اما هر چیز بدون بهداشت هیچ است"

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :