تبلیغات
خاطرات-بهداشت

خاطرات-بهداشت
 
نویسندگان
داشتم قالب وب را عوض میکردم که از این قالب خوشم اومد و یاد مداد رنگی دوران قدیم افتادم.گشتم یه چند نمونه قدیمی پیدا کردم.به ...نفس بکشی بوی مداد رنگیو حس میکنی.


http://s5.picofile.com/file/8110847834/upload69c813a5bd.jpgخواستم خودم یه مطلب بنویسم اما اینقدر قشنگ بود این خاطره که با ذکر منبع اوردمش حتما بخونید مثله من پر میکشید به دوران کودکیامروز خواهرم اومده بود خونمون ، نمیدونم دنبال چی می گشت ولی  کل کمد قدیمی رو ریخت به هم !!!

از لا به لای اون همه وسیله قدیمی ، چشمم به این جعبه مداد رنگی افتاد با دیدنش کلی از خاطرات قدیمی رو به یاد آوردم !!

حتما شما هم یادتون میاد ، زمانی که بهترین هدیه واسمون همین جعبه رنگی خوشگل بود ، چه واسه کادو تولدمون و چه واسه وقتی که شاگرد زرنگ کلاس می شدیم ، از این بهتر نمی شد و همیشه چقدر هم حدس زدن اینکه چی توی کادو بود سخت بود خدایی !!

و چقدر حساس بود برامون ترتیب قرار گرفتن رنگ ها توی جعبه ، معمولا قبل از اینکه برای اولین بار از توی جعبه در بیاریم شون با نوکشون روی اون قسمت تا شو درب جعبه ،  رنگ هر کدوم رو می کشیدیم تا دوباره بتونیم درست سر جاش قرار بدیم  !!!

وای به حال اون روزی که باید یه مداد رو سر میکردیم ، چقدر ناراحت کننده بود که  مدادمون دیگه هم اندازه بقیه نبود و اتفاق وحشتناک تر این بود که زیاد از حد سر می کردیم  تا اینکه دوباره نوکش می شکست ،  حداقل دو سانتی متر از طولش کم میشد . همیشه مداد های آبی و سبز از همه کوتاه تر بودن چون از همه بیشتر استفاده می شدند و مشکی و بنفش از همه بلند تر بودند !!!

بیشتر اوقات 12 رنگ جعبه مداد رنگی خودم رو با جعبه 36 تایی بقلی مقایسه می کردم و حسرت می خوردم چرا من ندارم و با چه منتی چند تا از رنگ های خاص رو ازش می گرفتم ، خوبیش این بود که  وقتی جعبه  6 رنگ پشت سریم رو می دیدم کلی به دو رنگ آبی داشتن و دو تا سبز مختلف داشتنم افتخار می کردم !!!

جای ساعت ، عینک دودی و کیف پول کتی  لوازم ویژه واسه مدرسه رفتند ، جعبه مداد رنگی و دفتر نقاشی بود !!

زنگ نقاشی یکی از بهترین زنگ ها بود ، هم واسه ما دانش آموزان ، هم واسه معلم که با حوصله میشست و برگه های املاء رو تصحیح می کرد !!!

از اون کوه های قهوه ای که به هیچ جا بند نبودند گرفته تا اون خورشید بالای سرشون که  پرتو های نورش رو با خطوط کوتاه و بلند زرد و نارنجی می کشیدیم رو به خاطر اوردم !!!

این جعبه مداد رنگی هدیه به همه ی  کودکان درون شما دوست های خوبم .

برگرفته ازhttp://rezaphoto.mihanblog.com

طبقه بندی: خاطرات کودکیم،
[ شنبه 31 خرداد 1393 ] [ 12:57 ق.ظ ] [ یاس ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


سلام.من کارشناس بهداشت خانواده ام.
خوشحال میشم منو از نظرات و راهنماییهاتون بی بهره نذارید
"بهداشت همه چیز نیست اما هر چیز بدون بهداشت هیچ است"

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :